Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

Gençlerimizi Önemsiyoruz


Gençlerimizi Önemsiyoruz
18.05.15, Pazartesi
​Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada:

“19 Mayıs milli mücadelenin ilk adımı, istiklal mücadelemizin sembolüdür. 19 Mayıs aynı zamanda gençlerimizin yeni ufaklara yeni ideallere yeni umutlara adım atma günü olmalıdır” dedi.

19 Mayıs’ın Cumhuriyet tarihimizin miladı olduğunu belirten Bayraktutar açıklamasına şöyle devam etti:

19 Mayıs, gençlerin bu ülkeye inanmışlıklarını, adanmışlıklarını ve ideallerini yeniden inşa etme ve geliştirme günü olarak görülmelidir. Memur-Sen ve bağlı sendikalar olarak geleceğimizin mimarı gençlerimizi önemsiyoruz ve bu özel günün milletimizin umudu göz bebeği olan gençlerimizin hem tarih bilincinin gelişmesine hem de gelecek yürüyüşlerine ilham olmasını temenni ediyoruz.

Gençlerin günümüzün hız ve dönüşüm dünyasında, hem yurt içinde hem yurt dışında çağın dinamikleri doğrultusunda kaliteli bir eğitim alarak, değerlerine bağlı, bilinçli ve özgür düşünceli nesiller olarak yetişmesine önem veriyoruz. Bu nedenle Genç Memur-Sen’i önemsiyoruz. Dünyayı anlamak için ve gelişmeleri doğru yorumlayabilmek için, daha çok okuyan, araştıran, sahip olduğu bilgiyi sürekli güncelleyen, yeteneklerini geliştiren bir gençlik için çaba sarf ediyoruz. Genç Memur Sen, Teknolojik yeniliklere ve değişimlere açık olan, olayları ve gelişmeleri tek tip bakış açısından uzak bir şekilde değerlendirebilen, açık ve özgür düşünceli bireyler olarak; demokrasiyi, insan haklarına, farklı düşüncelere, farklı kültürlere saygıyı, hoşgörüyü ve demokratik değerlere bağlılığı üstün tutan, daima eşitliğin, adaletin savunucusu olan bir gençliktir.

19 Mayıs Gençlik bayramında milli hafızamızda önemli bir yer tutan milli mücadele ruhunu ihya edecek bir içerikle kutlamasını diliyoruz.

Bizlere bu cennet vatanı bırakan büyük Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyor, gençlerin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz.

Bu haberi 1056 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR