Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

Memur-Sen Mursi İçin Alanlara İndi


Memur-Sen Mursi İçin Alanlara İndi
18.05.15, Pazartesi
​Memur-Sen tüm illerde eş zamanlı olarak "Mursi'ye destek, Sisi'ye lanet" eylemleri gerçekleştirdi. Eylemlerin ilki Ankara'da yapıldı.

Mısır'da, darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin idama mahkum edilmesini Memur-Sen, Mısır Büyükelçiliği önünde protesto etti. Ankara Kuğulu Park'da bir araya gelen Memur-Sen üyeleri hep birlikte Mısır Büyükelçiliğine yürüdüler. Yürüyüş esnasında, Memur-Sen'liler " Yakılacak sehpalar yok olacak kuklalar", "Katil cunta İsrail’e kukla", "İhvan’a selam direnişe devam", "Firavun Sisi hesap verecek", "Kahrolsun zalimler işbirlikçi hainler", "İhvan üzülme ümmet seninle", "Bir Musa gelecek Firavun'u yıkacak", "Müslüman uyuma kardeşine sahip çık", "Seyyit Kutup, El Benna selam olsun İhvan’a" şeklinde slogan attılar.

18mayiseylem1


"KATİLLERİN VERDİĞİ KARARI TANIMIYORUZ"
Büyükelçilik önünde toplanan kitleye seslenen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, " Binlerce darbe karşıtının katledildiği Mısır’da katillerin verdiği hukuksuz kararları tanımıyor, silaha ve şiddete bulaşmayarak örnek bir duruş sergileyen Mısır halkının yanında durduğumuzu Memur-Sen olarak deklare ediyoruz. Mursi dahil tüm İhvan tutukluları serbest bırakılmalı, Muhammed Mursi'nin göreve iadesi sağlanmalı, darbenin asker-sivil tüm aktörleri yargılanmalıdır"

"İDAM KARARLARI MISIR'DAKİ VAHŞETİN TESCİLİDİR"
"Mursi’ye ve Mısır halkına karşı veriline haksız, hukuksuz kararları ve alçakça saldırıları, despotizmi şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz" diyen Yalçın, "İdam kararları Mısır’daki vahşetin tescilidir. Zulme sessiz kalmayıp meydanları terk etmeyerek, binlerce şehit vererek dünyada eşi benzerine az rastlanan örnek bir direnişe imza atanlar değil, darbeciler yargı önünde hesap vermelidir" dedi.

18mayiseylem2

"İZZETLİ DURUŞU CEZALAR TESLİM ALAMAZ"
Sözleri sıklıkla sloganlarla kesilen Ali Yalçın, "Haklı olanları cezalar susturamaz, gerçekleri darbeciler örtemez. Mısır halkının izzetli duruşunu ve iradesini cezalar teslim alamaz. İspat edilmiş tek suç bulunmazken milletin seçtikleri yargılanamaz, siyasi kararlarla özgür düşünce esir alınamaz, baskı, dayatma, idam sehpaları direnişi durduramaz. Kazanacağız… Zalimlere karşı iyiler kazanacak, siyonizmin tetikçisi darbeciler onuruna sahip çıkanları diz çöktüremeyecek. Mısır’a Ortadoğu’ya özgürlük direnişle gelecek" diye konuştu.

"BATI'NIN İKİ YÜZLÜ TUTUMU GÜN YÜZÜNE ÇIKTI"
Konuşmasında Batı'nın çişfte standart uygulamalarına da tepki gösteren Ali Yalçın, "Mursi’nin ilkeli ve tavizsiz tutumu karşısında acziyet içine düşenler, bugün Muhammed Mursi’yi, darbe karşıtlarını nasıl ve niçin yargıladıklarını hiç kimseye anlatamazken Batı bu zulme ortak oluyor. Mısır'daki meşru hükümetin darbe yoluyla iktidardan uzaklaştırılmasına sessiz kalan dünyanın bugün yeni katliamlara kapı araladığını, ilkesel temelde kararlı bir duruş sergilemediklerinden darbecilerin zulmü bir adım daha öteye götürmeye çalıştıklarını görüyoruz. Son hukuksuz karar ve Batı’nın sessizliği dünya sisteminin nasıl adaletsiz olduğuna ışık tuttu. Haksız hukuksuz kararlar karşısında sessiz kalan, darbecilere örtülü ve açık destek veren emperyalizmin kanlı yüzünü bir kez daha deşifre etti. Batının sadece kirli yüzü değil doğasındaki küfrü de bir kez daha ortaya çıktı. Bunlar Sisi sever… Bunlar kan içici vampirler.
Bunlar tüm değerlerimize savaş açan kapitalist cinayet şebekesi. Hepsini kınıyor, lanetliyoruz. Sahte demokrasileri de, insan hakları anlayışları da yere batsın…Yok onlara bir çağrımız, yok onlardan bir beklentimiz."

18mayiseylem3


"İSLAM ALEMİ SUSMA, ZULME ORTAK OLMA"
İslam Coğrafyasına da seslenen Ali Yalçın, sessiz kalmayı zulme ortak olmak şeklinde değerlendirdi. Yalçın, "İran, Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Körfezin baronları ve tüm Ortadoğu ülkeleri bu zulme seyirci kalırsa 3 maymunu oynamaya devam ederse tarih bunu da affetmeyecektir. İnsanlık affetmeyecektir. Vicdanlar affetmeyecektir. Ve Buradan son kararı verecek Mısır müftüsüne sesleniyorum: Ey Müftü! Hukuki, insani, ahlaki ve vicdani olmayan bu kararı onaylama. Darbecilerin suçuna ortak olma. Zulme geçit verme. Aksi halde vicdan azabından kurtulamayacaksın. Vicdan azabından kurtulsan Allah’ın gazabından kurtulamayacaksın. Mahkeme-i Kübra’da hesabını vereceksin. Kararı onaylarsan 800 bine aşkın üyemizle birlikte iki elimiz yakanda olacaktır" dedi.

18mayiseylem4"ZULME ORTAK OLANLARI ASLA AFFETMEYECEĞİZ"
Konuşmasında "Peki BM neden sessiz?" diye soran Ali Yalçın,
"Mısır’da zulüm kol geziyor, BM yine yan çiziyor. Mısır’da darbe olmasaydı, Suriye’de devrim tamamlansaydı, azgın İsrail bu kadar rahat katliam yapamayacaktı. Ama BM darbeciye darbeci, diktatöre diktatör diyemediği gibi her defasında onların değirmenine su taşıdı. İki yüzlü davranışıyla BM bu coğrafyaya zarar verdi, mazlum halkların ahını aldı. Mısır, İsrail’e yandaş, Suriye küresel emperyalizme sırdaş oldu. Mısır Gazze’nin can damarlarını tıkadı, Suriye Filistin mülteci kamplarını bombalayarak katliamlara ortak oldu. Bu zulmün bir eseri de BM’dir. Sizi de asla affetmeyeceğiz! İnsanlığa yine ihanet ettiniz" şeklinde konuştu.

18mayiseylem5

"AYAĞA KALK EY ÜMMET"
Mısır halkının tüm zorbalıklara rağmen direnişten hiç vazgeçmediğini ifade eden Ali Yalçın, sözlerini şu şekilde sürdürdü: Onlar direnerek hepimizin onuruna sahip çıktı. Peki biz ne yapıyoruz…
Ey İnsanlık…
Ey Ümmet!
Yeter artık ayağa kalk ve kardeşlerine sahip çık.
Siyonistlere, emperyalistlere, diktatörlere, darbecilere dur deme vaktidir.
Bizim için, Ümmet için direnen kardeşlerimizin yanında, kapitalist barbarların karşısında durma vaktidir.
Batı’dan medet umma devri bitmiştir.
BM’den adalet bekleme devri kapanmıştır.
Diktatörlerden aman bekleme devri sona ermiştir.

18mayiseylem7


Gün bugündür!
İnsanlık öyle ses vermeli ki utanç verici, insanlık dışı, insanlık ayıbı karar kaldırılsın. Hukuki ölçütü olmayan insanlık kriterlerine uymayan, İslami hükümlerle bağdaşmayan bu karar iptal edilsin.
Şikayet etmeyeceğiz, ayağa kalkacağız, kardeşlerimiz özgür kalana kadar da oturmayacağız.
Mısır, Gazze, Suriye, Irak, Arakan, Bangladeş, Doğu Türkistan başta olmak üzere emperyalizm tarafından sömürülen ne kadar ülke varsa özgür kalıncaya kadar mücadele edeceğiz. Mahkemelerde hesap verenler Mursi’ler değil Sisiler, Esed’ler ve onların küresel ortakları olana kadar vazgeçmeyeceğiz.

18mayiseylem6


Son sözümüz şudur; Binlerce darbe karşıtının katledildiği Mısır’da katillerin verdiği hukuksuz kararları tanımıyor, silaha ve şiddete bulaşmayarak örnek bir duruş sergileyen Mısır halkının yanında durduğumuzu Memur-Sen olarak deklare ediyoruz.
Mursi dahil tüm İhvan tutukluları serbest bırakılmalı, Muhammed Mursi'nin göreve iadesi sağlanmalı, darbenin asker-sivil tüm aktörleri yargılanmalıdır.
Selam olsun demokrasi, özgürlük, insanlık ve yaşam mücadelesi verenlere. Selam olsun mazluma mağdura sahip çıkanlara. "

Bu haberi 872 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR